2019-2020

Nowa marka piekarni Bonus-Plus opiera się na innowacyjnym połączeniu ręcznie formowanego ciasta i procesie głębokiego mrożenia produktów przeznaczonych do odpieku u klienta.

Przy pracy nad tym projektem zdecydowaliśmy się na maksymalne przenikanie tekstu i formy. Logotyp oraz cały wizerunek zaprezentowany na materiałach drukowanych oraz targach Bio Fach 2019 z jednej strony ukazuje proces produkcji (od lewej do prawej), a z drugiej nawiązuje do tworzenia wypieków dla innych marek (cudzysłów). Całość dopełniają zdjęcia, które odzwierciedlają zabawę formą - firma Bonus Baking może stworzyć dla klienta każdy rodzaj pieczywa - nawet najbardziej finezyjne i wyszukane.

Logotyp

Logotyp symbolizuje cały ciąg produkcyjny firmy, która tworzy uformowane ciasta do odpieku dla firm zewnętrznych. Ciasto przesuwa się od lewej do prawej, by ostatecznie nabrać koloru pomarańczowozłotego, jaki cechuje gotowy wyrób. Litery B i S stanowią klamrę i odpowiadają znakowi cudzysłowu. W taki sposób, symbolicznie, informujemy o tym, że bułki i rogaliki stanowią element pochodzący z zewnątrz – są wzięte w cudzysłów.

Stoisko na targi Bio Expo 2019

Ekologiczny wizerunek marki dopełnia projekt i aranżacja stoiska. Postanowiliśmy wyeksponować naturalne walory produktów BIO tworząc scenerię stoiska opartą na domowym wizerunku prostych w formie, drewnianych mebli. Klientowi zależało na świeżości i zrównoważonym użyciu materiałów. Wybraliśmy zatem lekką zabudowę QUADRO oraz meble IKEA, dzięki którym klient jest w stanie wielokrotnie używać ekspozycji, zmieniać jej ustawienia wedle potrzeb i wielkości stoiska, a także modyfikować wygląd.

Utrwalenie wizerunku

Całość uzupełniają foldery 3xA4, wizytówki oraz strona internetowa. Wszystkie elementy utrzymane są w tej samej stylistyce, z dominującymi kolorami charakterystycznymi dla piekarni: ciepły pomarańczowy, biały oraz czarny.

Zobacz inne prace

Więcej prac