2016-2017

Bioconcept-Gardenia Sp. z o.o. jest liderem w branży produkcji owoców mrożonych IQF. Współpraca z przedsiębiorstwami zagranicznymi sprawia, że firma potrzebuje materiałów marketingowych w pełni odzwierciedlających innowacyjność działań.

W wyniku naszych działań firma zyskała rozpoznawalny, łatwo identyfikowalny wizerunek producenta godnego zaufania. Dwa filmy pokazujące w całości proces produkcji odzwierciedlają ideę transparentności oraz identyfikowalności mrożonych owoców i warzyw. Co prawdziwie piękne i napawające dumą - obrazy oddają autentyczne piękno oferowanych produktów.

Wideo promocyjne

Produkcja trwającego 2 min. 18 s. wideo zajęła ponad rok czasu. Celem było uchwycenie cyklu prac, zbiorów oraz mrożenia 12 różnych owoców i warzyw. Premiera filmu odbyła się na targach żywności BioFach w Norymberdze w lutym 2017.

Wideo wewnętrzne

Równolegle do wideo promującego przedsiębiorstwo powstawał materiał filmowy przeznaczony do komunikacji wewnętrznej. Podkreśla rolę współpracujących rolników, nakreśla trud i charakter pracy nad biożywnością oraz uwydatnia identyfikowalności produktów.

Hasła

Hasła oddają charakter pracy nad mrożonymi organicznymi owocami i warzywami. Na finalny produkt składa się szereg czynników i działań: wiedza (m.in. z zakresu biotechnologii), pasja, troska, zaufanie, witalność, tradycja, zaangażowanie, cierpliwość, odpowiedzialność.

Kolorystyka

Poprzednia kolorystyka firmy związana była z kolorem seledynowym. Dla ujednolicenia wizerunku zastosowaliśmy dwa odcienie zielonego: soczysty/wiosenny oraz zieleń sosny/drzew. Kolor tła – ciemny i neutralny, symbolizuje żyzną glebę.

Obrazy i zdjęcia

Firma produkuje ekologiczne mrożone owoce i warzywa w hurtowych ilościach. Dzięki dalszej obróbce trafiają one do jogurtów, przecierów, soków i dżemów na rynki całego świata. Postanowiliśmy pokazać piękno owoców zatrzymanych przez mrożenie. Dzięki wyeksponowaniu niewielkich ilości – produkty stają się wartością same w sobie.

Podziwiać je można na obrazach galeryjnych 80×80 oraz w kalendarzach o formacie B2. Stanowią jeden z elementów wyposażenia stoiska firmy na zagraniczne i polskie targi bio żywności.

Zobacz inne prace

Więcej prac